Haber

Katar, Dünya Kupası maçları için bileti olmayanların da ülkeye girebileceğini duyurdu

Katar Projesi ve Kültürel Miras Yüksek Komitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, FIFA Dünya Kupası‘Katar’a gelen taraftarların ülkeye giriş izni. HayyakartUygulamaya getirilen yeni özellik hakkında bilgi verildi.

açıklamada, “Hayya Kart’a getirilen yeni özellik, dünyanın dört bir yanından taraftarların maçlara bilet almadan Katar’a girerek Dünya Kupası atmosferini yaşayabilmelerini sağlıyor”ifadeler yer aldı.

Taraftarların ikamet ettiği yerin belirtilmesi 500 Katar riyaliAçıklamada, giriş ücretini ödeyerek ülkeye giriş yapabileceği belirtilirken, ülkeye giriş için gerekli olan Hayya kart uygulama kuralının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, maç bileti olanlar ile 12 yaş ve altı çocukların giriş ücretinden muaf olduğu belirtildi.

2022 FIFA Dünya Kupası (2 Aralık) için yapılan bu duyurudan önce Katar’a girişte Hayya kart başvurusunun yanı sıra maç bileti de olması gerekiyordu.

2022 FIFA Dünya Kupası süresince Katar’a giriş vizesi olarak da hizmet veren Hayya kart uygulaması maç biletine ek olarak sunuluyor. stadyumlara giriş koşulları Arasında. Hayya kart sahipleri ayrıca yurt içindeki toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabiliyor ve Doha’da düzenlenen FIFA Festivali etkinliklerine katılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu